Technické informace Koss Porta Pro

Asi nejrozšířenější sluchátka, která znám. Proč tomu tak je není asi proto, že by byli špičková, ale proto, že výrobce na ně poskytuje doživotní záruku a lidé je považují za vcelku věrná na poslech, což není pravda. Téměř vše co na nich poslechnete bude přebasované a detaily hudby spolehlivě zaniknou. Naprosto dostačující jsou na poslech žánrů jako je DNB nebo podobné diivočiny. Jestliiže budete přecházet na tato sluchátka ze “supermarketoidních” sluchátek, budete okouzleni. Pokud půjdete dále a začnete se zajímat o kvalitní poslech, zasmějete se po čase tomu, jak to s Koss Porta Pro doopravdy je.

Velikou výhodou je dost odolná konstrukce která se dá pěkně složit a tak se vejdou pohodlně i do menší tašky.

Havní problém těchto sluchátek je u kabelu. Je vyrobe z materiálu, který po čase ztvrdne, zpravidla je to rok až dva a přeláme se za konektorem nebo u vstupu do měničů. Oprava ztvrdlého kabelu je Často zbytečná, protože ztvrdlý kabel se ve velmi krátkém čase znovu přeláme.

Zapojení kabelu u sluchátek Koss Porta Pro:

Tato sluchátka jso jen zřídkakdy viděny s originálním kabelem, na kterém je umístěn ovladač hovorů a mikrofon, proto zde uvedu pouze zapojení kabelu bez ovladače.

Kabel má dvě žíly  a v každé žíle jsou dvě lakované licny.

  • Červená licna – pravý kanál
  • Zelená licna – levý kanál
  • Bezbarvé licny – GND

Měniče jsou integrované v plastovém pouzdře, které drží na jednoduchém kloubu. Kloub je nacvakávací a měniče se demontují vychýlením a pootočením do stran, přičemž se musí měnič vytáhnout z kloubu. Vyndání měniče vyžaduje opatrnost, může při vyjmutí dojít k poškození uložení měniče, což je prakticky neopravitelné.

Napojení kabelu do měniče je pod krytkou, kde je kontaktní pole pro pájení. Krytka se vyndavá vysunutím z čepů směrem nahoru. Pozor na čepy, které se velmi snadno zlomí.

Při pájení na kontaktním poli je nutné pájet na plošku blíže do středu, jinak může dojít k poškození přívodů do měniče.

Proti vytržení je kabel protažen drážkou mezi dvěma kolíčky pod krytkou za kontaktím polem.

Měnič se vrátí na původní místo nacvaknutím do pouzdra kloubu.  Při špatné montáži dojde k samovolnému vypadávání měniče z pouzdra kloubu.

Výměna náušníků

Na krajích na zadní straně měniče jsou plastové špičky, které drží molitan, aby nevypadl. Špičky se snadno zlomí a proto je potřeba molitan opatrně ze špiček stáhnout.