Informace a návody

Beats Solo 2 Wireless

Beats Solo 2 Wireless je Bluetooth verze velmi oblíbených sluchátek Beats Solo 2, které mají odnímatelný kabel a svým zvukem a designem osloví mnoho nadšenců.

Zdejší stránka slouží k tomu, abychom si popsali nejčastější problémy bezdrátových sluchátek Beats Solo 2 Wireless.

 1. První velmi častá závada, která se Vám může přihodit u těchto sluchátek je blikající lišta FuelGauge, která zaliká střídavě bíle a červeně. Po zablikání zůstávají sluchátka vypnutá. Přes kabel RemoteTalk, který lze připojit do levé strany sluchátek by bšak sluchátka měla fungovat naprosto bez problémů.

V čem je tedy potíž?

Nezapnutí sluchátek není způsobeno softwarovým problémem, jak si mnoho lidí myslí a na youtube nebo jiných fórech se rozšiřují názory o dvouminutovém držení zapínacího tlačítka a tlačítka pro pozastavení hudby nebo podobné. Nezapnutí sluchátek způsobuje poškozená deska s konektorem, do které se zapojuje kabel RemoteTalk na levé mušli.

Tuto závadu lze opravit dvěmi způsoby, první způsob je oprava stávající destičky nebo výměna celé destičky s konektorem.

Rozdíl je v tom, že při zapojení kabelu do sluchátek se u opravované destičky sluchátka nevypnou, zatímco u vyměněné destičky je tato funkce vypnutí zachována. Dále je rozdíl v ceně opravy, náš servis se těmito opravami zabývá a  cena opravy destičky je 1500 Kč, přičemž cena výměny destičky je 2450 Kč.

Ve videu níže se můžete podívat na to, jak se sluchátka chovají při této závadě.

2. Druhá závada, která se může vyskytnout je nehrající pravá nebo levá strana v režimu Bluetooth nebo také v kabelovém režimu.

Tuto závadu lze také odstranit a cena opravy je podle ceníku pod položkou “Oprava vnitřní kabeláže u sluchátek Beats Solo 2 Wireless”

 

WHAT IS THIS PAGE ABOUT?

This website is dedicated to Beats Solo 2 Wireless headphones and its user issues, which could meet to you.

First issue regarding this headphones is no poering on, when you press power ON button.

When you press power ON button for more than 5 seconds, there only flashes white and red LED diods. Headphones remains turned off.

This issue is caused by PCB with Jack 3,5mm hole on the left side of the headphones.

Our service is repairing also this kind of damagion and we have two options of repairs:

 1. repair of damaged PCB – cheaper option, but function of power OFF due to connected RemoteTalk cord is DISABLED! (Have no impact for other functions!!) Cost of this repair is 1500 CZK.
 2. replacing of damaged PCB with new part – cost of this repair is 2450 CZK and there is kept power OFF funcion due to connected Remote Talk cable.

In video belov you can check, how headphones could beahve in case of this problem.

 
Beats Solo 3 Wireless

Nejnovější generace Solo sluchátek, již třetí – Beats Solo 3 Wireless

Na rozdíl od druhé generace se vzhledem moc neliší, třetí generace však přinesla nové barevné kombinace, které jsou mimochodem velmi zajímavé a zároveň pod kabátem skrývá nový čip W1, který podle specifikací výrobce dokáže úsporněji pracovat s energií, což dodává sluchátkům až 40 hodin poslechu a díky funkci rychlého nabíjení si za 5 minut dobijete sluchátka na další 3 hodiny poslechu přes Bluetooth.

Pro uživatele iOS navíc sluchátka podporují snadné přepínání mezi zařízeními a plnou podporu tlačítek na sluchátkách včetně Siri.

Uživatelé androidu také mohou plně využívat tlačítka ale ne u všech verzí androidu je propojení systémové.

PÁROVÁNÍ SLUCHÁTEK

U zařízení s iOS 10 a novějším stačí sluchátka zapnout a nabídne se možnost párování.

Manuální párování je pomocí zapínacího tlačítka, kdy při vypnutém stavu podržíme zapínací tlačítko po dobu 6ti vteřin. Poté se rozblikají diody FuelGauge a zařízení je viditelné.

NEJČASTĚJŠÍ ZÁVADY NA  SLUCHÁTKÁCH
 1. Poškozené náušníky
 2. Zlomený kloub v ohybové části
 3. poškození vnitřní kabeláže
 4. zlomená klenba
 5. poškozená baterie

 

V případě poškozených náušníků lze polštářky snadno a rychle vyměnit. Nové náušníky můžete zakoupit i u nás v eshopu. Návod na výměnu náušníků přidáme brzy, v případě potřeby poradíme po telefonu.

Zlomený kloub v ohybové části je častým následkem neopatrného zacházení v místě nejslabší konstrukce. Oprava je také možná.

Poškození vnitřní kabeláže poznáte tak, že sluchátka přes bluetooth hrají pouze na jedné straně a přes kabel Remote Talk hrají na obou stranách. U této závady je potřeba opravit nebo vyměnit vnitřní kabeláž. Tuto opravu také provádíme včetně ošetření, aby se poškození už neopakovalo.

Zlomená klenba je dalším následkem neopatrné manipulace. Je možné klenbu vyměnit za novou.

Výměna baterie je běžnou záležitostí. Každá baterie má daný počet cyklů nabíjení a když tento limit dosáhneme, baterie ztrácí většinu své kapacity nebo přestane fungovat úplně. Baterie je také vyměnitelná u nás v servisu.

Zabýváme se repasováním a ošetřováním sluchátek Beats Solo 3 Wireles. Aktuální nabídka Solo 3 sluchátek nebo náušníků je v navigačním menu.

Bose A20

Letecký headset s bezkonkurenčním ANR a velmi odolnou konstrukcí.

Nejčastějším problémem těchto sluchátek bývá opotřebení kabelu provozem, čímž se ztratí kontakt ve sluchátkách nebo mikrofonu a samozřejmě opotřebení náušníků.

Výhodou těchto sluchátek je zaměnitelnost kabelů jako celku. Stačí objednat správný kabel se správnými konektory.

Níže jsou obrázky rozložení konektorů na straně ovladače a sluchátek.

Bose QC35

Headset s ANR (active noise reducing - aktivní potlačení hluku), který vyniká skvělými parametry odhlučnění a kvalitou zpracování.

Předností sluchátek je oproti konkurenci opravdu velký komfort při nošení a lehká odolná konstrukce.

 

Tento model sluchátek se prodává ve dvou genereacích, kdy první generace se vyznačuje tím, že má ovládací tlačítka pouze na pravé mušli a druhá genereace má navíc multifunkční ovládací tlačítlo na levé mušli.

 

Jako každá sluchátka i QC 35 mají několik problematických komponent, které je potřeba občas opravit, níže je výčet nejčastějších defektů.

Závada Popis závady možnost opravy v našem servisu
Vadný měnič

Pravé nebo levé sluchátko je hluché nebo při přítlaku vynechává a opětovně se chytá

ano
Poškozený měnič

Při použití v hlučném prostředí membrána rezonuje a chrčí

ano
Poškozené náušníky

Koženka na náušnícich se loupe, vylézá molitanová výplň z náušníků.

ano
Poškozený vypínač

Sluchátka nejdou zapnout nebo při posunutí do polohy vypnuto jsou sluchátka stále zapnutá.

ano
Vadná baterie

Sluchátka nelze zapnout ani po nabíjení. Výdrž je omezena na velmi krátkou dobu.

ano

Výčet proveditelných oprav platí i pro Bose QC35 II.

Na tato sluchátka je možno zakoupit množství originálních i neoriginálních dílů nebo příslušenství.

Nabídka z eshopu kliknutím na obrázek níže

bose_600

HyperX Cloud II

Herní sluchátka za velmi dobrým poměrem cena-výkon.

Co je na sluchátkách velmi příjemné je jejich spolehlivost. Na co nejspíše narazíte budou problémy s konektorem, který je náchylnější než bychom čekali. Je to však věc způsobu požívání.

V každém případě, konektor lze opravit a jelikož je kabel většího průměru, je vhodný některý z celokovových konektorů.

Zapojení vodičů konektoru je následujcí:

 • pravý kanál - zelení licna
 • levý kanál - modrá licna
 • společné uzemnění - červeno-bezbarvá licna
 • mikrofon - bílý kablík s bužírkou
 • uzemnění mikrofonu - bezbarvá licna, která je oplet mikrofonu (zapojí se společně s uzemněním sluchátek)

 

Postupným užíváním se může projevit degradace náušníků, které lze vyměnit. Rozkladu koženkových náušníků velmi přispívá pot a u velmi intenzivně nošených sluchátek je vhodné se starat o náušníky otíráním potu po použití sluchátek.

Náhradní díly k zakoupení v eshopu: 

hyperx_600

 

 

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.